Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Audio & video návody


Správné používání inhalátorů

Inhalační forma léčby patří bezesporu k terapii mnoha plicních onemocnění, a to z důvodu zajištění vyšších koncentrací léčivé látky lokálně přímo v plicích, čímž je dosaženo maximálního možného efektu spolu s nízkým rizikem výskytu nežádoucích účinků. Výše zmíněné výhody inhalační cesty podání lze ovšem očekávat pouze za předpokladu správné inhalační techniky.

Na českém trhu je v dnešní době velmi mnoho typů (minimálně 15) inhalačních systémů, které vyžadují rozdílnou manipulaci při jejich používání a některé dokonce i naprosto odlišný styl nádechu při inhalaci léčiva. Pouze náležitý postup při užívání inhalačních léků umožní léčivu dostat se na místo působení v plicích a léčit tak danou chorobu.

Správné používání inhalátorů

Chronická obstrukční plicní nemoc (CHOPN)

Mnoho pacientů zůstává nediagnostikováno. Zkusme to změnit !

CHOPN je chronický zánět průdušek vedoucí k jejich postupnému zúžování, spojený s přestavbou a destrukcí plicní tkáně, přičemž škodlivý dopad CHOPN lze ovlivnit odstraněním inhalačních rizik a různorodé symptomy umíme zmírnit léčbou.

Včasná detekce CHOPN u praktického lékaře

CHOPN v ČR


Besedy s posluchači ke Světovému dni CHOPN 2019

Český rozhlas Plzeň dne 11. 12. 2018. Beseda se nachází v kapitole "Lékařská poradna".


Den CHOPN 18. 11. 2015

Rozhovor ČRo, Country rádio a Frekvence 1

Přehrát rozhovor - den CHOPN