Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Očkování proti COVID 19 - aktualizováno 20. 3. 2021

Vážení přátelé,

dovolujeme si vám postupně předkládat aktualizované informace Ministerstva zdravotnictví ČR, týkající se očkování proti COVID 19. Vzhledem k tomu, že se informace často mění, doporučujeme průběžně kontrolovat přímo na webu MZ ČR 

zde:

- v týdnu od 1. března se budou moci k očkování registrovat senioři starší 70 let

- v týdnu od 1. března se plánuje podle domluvy s krajskými koordinátory zapojení praktických lékařů do očkování

- chroničtí pacienti, u nichž lékař v centru specializované péče vyhodnotí, že míra rizika, kterou pro daného pacienta představuje případné prodělání nemoci covid-19, odpovídá míře rizika osob, které jsou v dané fázi očkovány (tedy riziko u osob 80+, resp. 70+), mohou být očkováni – v týdnu od 1. března toto bude moci vyhodnocovat i praktický lékař podle pravidel stanovených MZ ČR (viz odkaz na web výše, "Diagnózy a zdravotní stavy s vysokým rizikem těžkého průběhu covid-19")

- v případě chronických pacientů je od 24. března 2021 možné se přihlašovat k očkování přes centrální rezervační systém s použitím unikátního kódu, který osoba získá od ambulantního specialisty či specializovaného pracoviště, kde se léčí. Na očkovacím místě se bude zdravotní stav navíc prokazovat lékařskou zprávou, aby nedocházelo ke zneužívání kódů. Další podrobnosti v přiloženém souboru "Očkování chronických pacientů"

- ÚZIS spustil možnost vyzvedávání certifikátu o očkování přes očkovací portál - https://ocko.uzis.cz

15. ledna 2021 v 8:00 byl otevřen centrální rezervační systém.

V příloze jsou vám k dispozici letáky se základními informacemi. 

Více informací o očkování naleznete na: 

https://koronavirus.mzcr.cz/ockovani-proti-covid-19/

https://covid.gov.cz/situace/ockovani

Přiložené dokumenty

Očkování osob starších 70 let
Jak se objednat na očkování?
Zapojení praktických lékařů do očkování
Comirnaty
AstraZeneca
Očkování chronických pacientů